Matej Benko: PLANETY

Hvězdy zpívají o planetách

Každé vesmírné těleso v hudebním projektu Planety z pera Mateje Benka má jedinečný hlas. Propůjčili jim je přední zpěváci populární i alternatívní scény. V březnu 2017 bude vzácná příležitost vidět a slyšet interprety znova na jednom pódiu. VíceMéně

Pianista a skladatel Matej Benko, autor projektu Planety, je známý z různých projektů jazzové i populární scény (MB Quintet, Richard Müller Band, Český kalendář Michala Horáčka, Ondřej Ruml zpívá Ježka, Voskovce a Wericha, Robert Balzar Trio, Xavier Baumaxa Jazz Punk Trio, Yvonne Sanchez Band, atd.). Tentokrát složil a otextoval 12 písní pro malé i velké děti od 0 do 100 let. Každá píseň vypráví o jiné planetě či vesmírném tělese naší Sluneční soustavy. Každá má také svůj unikátní “hlas”.

Na koncertě uslyšíte Kláru Vytiskovou, Markétu Foukalovou (Lanugo), Ondřeje Rumla, Xaviera Baumaxu, Milana Cimfe, Yvonne Sanchez, Otu Klempíře (J.A.R.), Dana Bártu i samotného Mateje Benka. Na nahrávce navíc zpívá i Richard Müller, Michael Kocáb a Radek Pastrňák (Buty). Tito interpreti, ve spojení s dalšími hudebníky, kteří se na desce podíleli, dohromady nasbírali více než 40 ocenění Anděl od Akademie populární hudby.

Dosud se téměř všichni potkali na pódiu pouze jednou – aby album pokřtili. “Získat tolik umělců jsem považoval za malý zázrak už když jsme album křtili. Před prvním koncertem jsem ani nedoufal, že by se to mělo povést znovu. Ale mimořádně vřelé přijetí publika nás všechny namotivovalo se o to pokusit. Společný termín jsme našli až po více než roce”, říká o koncertu Matej Benko. Uskuteční se v pondělí 20. března v Lucerna Music Baru v Praze od 18:30.

Koncert je určený všem generacím. Užijou si ho jak děti školního věku, tak jejich rodiče či bezdětní příznivci těchto muzikantů. Celý program bude trvat přibližně 80 minut. Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketstream. Pro děti do 15 let je vstupné zvýhodněno, pro děti do tří let je zcela zdarma. 

Na albu se podíleli a na koncertě zahrají také Rasťo Uhrík na basu (Lenka Dusilová, Jana Kirschner, Vertigo), Pavel Bady Zbořil na bicí (J.A.R.), Vít Halška na perkuse (Ladě, David Koller) a mnoho dalších.